Пазарите очакват месечния доклад на USDA днес, а основните фючърси в Париж и Чикаго запазиха консервативен тон вчера. Съобщава се за първите пожънати полета с ечемик в Украйна, които показват слаби добиви.
Южнокорейските вносители правят нови две покупки за общо 125 000 тона царевица. Каргата се очаква да пристигнат в азитската страна през септември и октомври.
Европейските зърнени фючърси останаха под натиск вчера. Пролетната сеитба в САЩ напредва с добри темпове. Очаква се Европейската комисия да въведе нови квоти върху украинските аграрни стоки.
Жътвата в Аржентина напредва с добри добиви. Втората реколта в Бразилия се развива благоприятно, а сеитбените кампании в Северното полукълбо са към своя край. Фючърсите остават под натиск.
Жътвените кампании на соята и царевицата в Аржентина напредват с отлични средни добиви. Украйна се очаква да изнесе повече ечемик през новия сезон. Индия страда от липса на добра инфраструктура.
Ниските международни цени привличат силен интерес от страна на вносителите. Южна Корея несъмнено е най-активна на пазара, като по всичко личи, че апетитът ѝ остава силен. Алжир също обяви търг за внос.
Южноафриканският комитет за оценка на реколтата предвижда ръст в производството на царевица през тази година. В допълнение, предварителните очаквания са за увеличаване на площите с пшеница.
Сеитбата на царевицата започва в някои ключови производители. Фючърсите в Париж и Чикаго все още търсят ясна посока. Аржентина регистрира прилични добиви на национално ниво.
Южнокорейската KFA се завърна на пазара с покупка на едно карго фуражна царевица за доставка през юли. Зърното е договорено в частна сделка, като страната си осигурява по-евтина царевица в сравнение с последните покупки.
Царевицата на MATIF се характеризира със слабост, следвайки сляпо ценовите движения на пшеницата. FAS на USDA в Мексико и Южна Африка предвиждат по-високи средни добиви и съответно по-голямо производство.