Износът на рапица от България от началото на сезона изостава с 23% спрямо предходния. Към момента са експортирани малко над 0.2 Мт при 0.27Мт преди година. Забелязва се значителен спад последните 3 сезона спрямо годините преди 2020, когато сме изнасяли около 0.35Мт за сезон. Спадът е напълно логичен като се има предвид и намаленото производство в страната. Ранните прогнози за новата реколта изглеждат обнадеждаващи и с увеличеното производство, очакваме следващия сезон експортът да надмине този.
От изнесените количества през сезона, 0.14Мт са към ЕС, а останалите 0.06Мт за трети страни.